KONST / Litografier / Färglitografi 14177550
nr 1417 7550
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
3 st, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi, bildmått: 50x50cm, yttermått inklusive ram: 73x88cm
Kondition: en saknar glas
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:36:37
4/9 19:23:49
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare